Haberler

Suat Köylüoğlu'nun Seyrani Kampüsüne Yaptıracağı Okul ve Kreşin Protokolü Yapıldı

Eğitime verdiği destekleriyle tanınan ilçemizin hayırsever iş adamlarından Seyrani Eğitim Vakfı Başkanı Suat Köylüoğlu tarafından yaptırılacak olan Sevim Köylüoğlu Kreşi ve Anaokulu için protokol imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol törenine, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Hayırsever Mustafa Suat Köylüoğlu, Develili hayırsever ve 26. Dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney katıldı.

İmza protokol töreninde yapılan konuşmalarda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Hayırsever Mustafa Suat Köylüoğlu’na annesi Sevim Köylüoğlu adına yaptıracağı kreş ve anaokulu için teşekkür ederek “Biz bugün burada Kayserinin köklü hayırsever ruhuna bir kez daha şahitlik ediyoruz. Bir kez daha güzel bir işe imza atmak için bir araya geldik. Üniversitemizin 8 adet kampüsü bulunmakta ve bu kampüsteki binaların her biri hayırseverler tarafından yaptırılmıştır. Biz Develideki yerel yönetimimizin, belediyemizin, hayırseverlerin, ilçenin ileri gelenlerinin gerçekten çok ciddi katkılarını görüyoruz. Develi’de bulunan Meslek Yüksekokulumuzda Çocuk Gelişimi bölümü bulunmakta ve bu bölümdeki öğrencilerimizin nitelikli uygulama yapabilmesi, gerçek hayata dönük mesleklerini öğrenebilmeleri ve ileri de mesleklerini icra edebilmeleri için, Suat Köylüoglu Bey tarafından, annesi adına yaptıracağı anaokulu ve kreşte, hem öğrencilerimiz uygulama yapabilecek, hem de personelimiz ve Develideki vatandaşlarımızın çocukları faydalanacaktır” dedi.

Hayırsever hemşerimiz Suat Köylüoğlu da, annesi adına daha önce bir huzurevi yapmayı düşündüğünü, fakat Develi Seyrani Kampüsünde Çocuk Gelişimi eğitimi alan öğrencilere uygulama imkanı olabilmesi için bu fikrini anaokulu ve kreş olarak değiştirdiğini belirterek, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, Develi’nin hayırseverlikle ön plana çıkmış bir ilçe olduğunu söyleyerek “Ben her konuşmamda, her platformda şunu gururla söylüyorum. Develide eğitim kurumlarımızın yüzde 80’i hayırseverlerimiz tarafından yaptırılmıştır. Bu gerçekten Türkiye ortalaması istatistiğine baktığımız zaman müthiş, güzel bir oran. Dolayısıyla Suat ağabeyim, hayırseverlik noktasında bir tuğlada kendisi koydu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kendisi de Develili olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney ise konuşmasında, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile Hayırsever Mustafa Suat Köylüoğlu, Sevim Köylüoğlu Kreşi ve Anaokulunun yapım protokolüne imza attı.15 Mart 2019 - 822 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019