Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
MAYıS 2018
Başkan CABBAR Engelliler Gününde Engellilerle
3 Aralık 2014
950 kez okundu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar eşi Perihan Hanım ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ümmühani Kaliberle birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle öncelikle Caner Demir ve Yıldız Demir çiftinin evlerini sonrasında ise Özel Büyükkılıç ve Nazmi Eren Rehabilitasyon Merkezlerini ziyaret etti.
Caner ve Yıldız çiftinin engelli çocukları hakkında bilgiler alıp dertlerini dinleyen Başkan Cabbar, “Allah hem çocuğuna hem sizlere sabırlar versin. İnşallah bu sıkıntılarınızın karşılığını Allah katında fazlasıyla alırsınız. Bizlerin yapması gereken ne varsa 24 saat hizmetinizdeyiz” dedi. Sonrasında Özel Büyükkılıç Rehabilitasyon Merkezine geçen Başkan Cabbar, öncelikle okul yönetiminden bilgiler aldı ve eksikliklerini dinledi. Sonrasında hizmet verilen yerleri tek tek gezen Başkan Cabbar, engelliler ve aileleriyle sohbet edip engelleri hakkında bilgiler aldı. Nazmi Eren Rehabilitasyon Merkezine de uğrayan Başkan Cabbar yine okul yönetiminden bilgileri dinledikten sonra engellilerle sohbet edip vakit geçirdi.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyaretler esnasında Başkan Cabbar “Unutmayalım ki her insan bir engelli adayıdır. Bu yüzden şu anki sağlığımızın kıymetini çok iyi bilmek ve ona göre davranmak zorundayız. Günümüz dünyasında maddi kazanımlar elde etmek için insanımız buhranların, sıkıntıların içine düşerek tatminsizlikler yaşamakta. Halbuki engelli vatandaşlarımız yılın sadece bir günü değil tüm zamanında hatırlanabilse; onlar ziyaret edilip sohbet edilse insan aslında sağlık gibi ne kadar büyük bir imkana ve nimete sahip olduğunun farkına varacaktır.” diyen Başkan Cabbar, “Böylesine eğitim veren kurumlarımızı desteklemek ve gelişmesine katkı sağlamak da Develi Belediyesi olarak bizlerin görevidir” diyerek sözlerine son verdi.
Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör