Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Hıdırellezde Dev Katılım Büyük Coşku
8 Mayıs 2016
803 kez okundu.

Develi Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve gelenekselleşen Hıdırellez Şenlikleri Yukarı Develi Mahallesi’nde yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı.

8 Mayıs sabah 11.00’de başlayan programa şehir içinden ve dışından pek çok davetli katıldı. Ak Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu’nun da katıldığı program İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programda ilk sözü, programa ev sahipliği yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar aldı. Başkan Cabbar Hıdırellez gününün mahiyetine dair açıklamalar yaptıktan sonra Develi Belediyesinin bir yılda yaptığı hizmetleri anlattı. Doğalgaz , altyapı, arıtma tesisi, Aksu Mesire Alanı, Kadın ve Gençlik Merkezi, hastane ve çevre yolu genişletme çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler veren Başkan Cabbar “Bütün bu hizmetlerin yanı sıra hayalimiz olan Seyrani Üniversitesine kavuşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Seyrani Kampüsünün mimarlarından olan vekilimiz, ağabeyimiz Sayın Sami Dedeoğluna bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek Seyrani Üniversitesi Ya kurulacak! Ya kurulacak! Diyerek bu husustaki istek ve kararlılığını belirtti. Başkan Cabbar, konuşmasının sonunda İstanbul, Ankara, Antalya ve Kayseri’den gelen Develililere de katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Başkan Cabbar’ın konuşmasının ardından sözü göreve yeni başlayan Murat Duru aldı. Develi’nin imkan ve potansiyel anlamında bir ili aratmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Duru “Kısa sürede beni bağrınıza basıp bu sıcaklığınızı gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek, Hıdırellezin bu birlik ve beraberliği artırmasına vesile olmasını diledi. Programın son konuşmasını Ak Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu yaptı. Develide hemşerileriyle birlikte böylesine güzel atmosferi beraber teneffüs etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Dedeoğlu, “Develi için çalışmalarımız gerek burada gerek Ankara ve İstanbul’da büyük özverilerle devam etmektedir. Bizler söz konusu Develi olduğunda bütün fikir ve ideoloji ayrılıklarını bir kenara bırakır, Develi sevdası ile neler yapabiliriz, memleketimizi nasıl kalkındırabiliriz onun derdine düşeriz” dedikten sonra Hıdırellezin mahiyetini anlatarak konuşmasını tamamladı.

Dedeoğlu’nun konuşmasının ardından Mehteran gösterisi ve ney dinletisi ile devam eden program, Develi eski Kaymakamı Enver Ünlü’nün de katkılarıyla Bursa’dan gelen Kılıç Kalkan gösterisi ile devam etti. Halkoyunları derneğinin Folklor gösterilerini sunmasının ardından Tasavvuf ve Halk Müziğimizin şaheserlerinden oluşan dinleri ile devam etti. Yemek ikramı ve sonrasında yemek duasıyla son bulan programa Develi halkının yoğun katılımı oldu.

Hıdırellez programının ardından İstanbul’da faaliyetlerini yürüten Genç Develililer Derneği ve bünyesindeki mahalle dernekleri ile Develi Yöresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başkan ve yöneticilerini makamında ağırlayarak, katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim eden Başkan Cabbar, sonrasında Milletvekili Sami Dedeoğlu ile birlikte tekrar İstanbul’a dönecek olan Develilileri tek tek otobüslerinde selamlayarak yolcu etti.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma