Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Sultan Sazlığı 9. Foto-Safari Yarışması Yapıldı
2 Mayıs 2016
891 kez okundu.

Develi Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sultan Sazlığı Milli Parkı 9. Foto Safari Yarışması 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.

164 fotoğrafçının katıldığı ve Sultan Sazlığının güzelliklerini yansıtmak için ter döktüğü yarışmanın açılışı programda katkısı olan kurumların selamlama konuşmasıyla başladı. Programa ev sahipliği yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Uzak yakın demeden davetimize icabet ederek, Sultan Sazlığımızın güzelliklerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmasına katkı sağlayan siz değerli fotoğraf sanatçılarına teşekkür ediyorum” diyerek, yarışmanın gelişerek daha cazip hale gelebilmesi için gayretlerinin devam edeceğini belirtti. Programın bir diğer ev sahibi olan Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Etem Boz Sultan Sazlığının fiziki ve doğal yapısı ile ilgili bilgiler verdikten sonra, ulusal düzeyde katılımın giderek arttığı yarışmanın uluslararası düzeye taşınması anlamında yeni adımların atılacağından bahsetti. Develi Kaymakamlığını vekâleten yürüten Metin Esen ise böylesine zahmetli ve anlamlı bir yarışmayı tertip ettiklerinden dolayı emeği geçen kurumlara teşekkürlerini ileterek, fotoğraf severlere kolaylıklar diledi.

Misafirlere yemek ikramının da yapıldığı programın sonunda protokol üyeleri faytonla alan gezisi yaparak, alanın güzelleşmesi adına yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

1 Mayıs Pazar Günü akşamüzeri 19:00’a kadar fotoğraflarını teslim eden fotoğraf sanatçılarının ardından toplanan seçici kurul

Genel Doğa kategorisinde 90 fotoğrafçının 339 fotoğrafını ve Yerel Yaşam kategorisinde 130 fotoğrafçının 509 fotoğrafını itina ile seçme maratonu başladı. Ali Orhan (Develi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü), Murat Akgün (Orman ve Su İşleri Kayseri Şube Müdürü), Murat Ziya Öztürk (Fotoğraf sanatçısı, UFAD), Salih Özgöncü (Kayseri Büyükşehir Bel. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı), Tekin Ertuğ (Fotoğraf Sanatçısı-Yazar), Uğur Kemal Gönen (Fotoğraf sanatçısı, KAFDER), Yusuf Kartal (Fotoğraf sanatçısı, Suretialem) ve TFSF Temsilcisi Yunus Topal’dan oluşan seçici kurul gecenin ilerleyen saatlerine kadar en güzel fotoğrafları seçmek için ter döktü.

Birinciye 2.000TL, İkinciye 1.500TL, Üçüncüye 1.000 TL ve sergilemelere de 75 TL ödül verilen Seçici Kurulun elemelerine göre Genel Doğa Kategorisinde Kayseri’den yarışmaya katılan Yunus Dağhan birinci, Ankara’dan katılan Halit Küzenk ikinci ve Elazığ’dan katılan Giray Kocaman ise üçüncü oldu. Yerel yaşam Kategorisinde ise Kayseri’den Adem Yavuz birinci, Gaziantep’ten Osman Maaşoğlu ikinci ve yine Kayseri’den Yasin Çetin üçüncü oldu.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma