Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Başkan Cabbar Öğrencilerle Nevruz Etkinliğinde
21 Mart 2016
706 kez okundu.

Kış aylarının bitmesi ve baharın müjdecisi olan geleneksel Türk Kültüründe önemli bir anlam ihtiva eden Nevruz yurdun dört bir yanında olduğu gibi İlçemizde de kutlamalarına devam ediyor.

Şehit Üsteğmen Ömer Mavi Ortaokulu’nun hazırladığı Nevruz Programına katılan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Nevruz heyecanını öğrencilerle birlikte yaşadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program şiir ve tiyatro gösterileriyle devam etti. Halk oyunlarında ve çeşitli yarışmalarla hünerlerini gösteren öğrencilerin ok atışına Başkan Cabbar da eşlik etti. Geleneksel Nevruz ateşinin yanmasının ardından program demir dövme töreniyle sona erdi.

Programdan sonra böylesine güzel Nevruz etkinliği düzenledikleri için öğretmenlere ve öğrencilere teşekkürlerini ileten Başkan Cabbar “Baharın müjdecisi olan Nevruz’un Türk Kültüründe çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Nevruz ateşi sadece fiziksel ısınmayı değil insanların gönüllerinin de birbirine ısınması anlamında kardeşliği de temsil eder bir özellik taşımaktadır. İçinden geçtiğimiz şu zır günlerde milletçe Nevruz ateşinin tekrar gönüllerimizi ısındırıp bizlere kardeşliğimizi bir kez daha hatırlatmasını ümit ediyorum” diyerek, Nevruz’un amacının hasıl olduğu, kin, nefret ve terör musibetlerinin arındırıldığı bir coğrafyaya tekrar kavuşulması temennisinde bulundu.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma