Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Develi Belediyesi Hanımeller Pazarı Açıldı
5 Ocak 2016
1023 kez okundu.

Develi Belediyesinin katkıları ile Develili ev hanımların el emeği göz nuru işleri, yöresel lezzetleri ve ev yapımı yiyeceklerin sergilendiği ve satıldığı Hanımeller Pazarı Belediye Elbiz Parkı kapalı salonunda başladı. Onbeş günde bir kurulacak olan pazara ilk gün ilgi yoğun oldu.

Ev kadını olup herhangi bir işi olmayan kadınların bir araya gelerek ortaklaşa oluşturdukları Hanımeller Pazarının açılışını yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Develili ev hanımların el emeği göz nuru hazırladıkları ürünlerin sergilenmesi ve satılması ile aile bütçelerine katkı sağlayacağı için Belediye olarak önemsedik ve açılması için her türlü desteği sağladık. Hanım kardeşlerimize verdiğimiz sözü gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum. İlk gün olmasına rağmen katılımın yoğun olması bizleri memnun etmiştir. Hanımlarımıza evinde ürettiklerini vergisiz pazarda satma imkanını sağladık. Yöresel ürünler ile el sanatları ürünleri de aynı pazarda yer alarakDeveli’nin doğal ve kültürel zenginliklerini önemli bir katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bu amaçla kadınların kendi ürettikleri ürünleri bu pazarda satarak gelir elde edebilecekleri bir Pazar oluşturduk. Develili ve Kayserili hemşerilerimizi kadınlarımızın yoğun çalışma ile hazırladıkları pazarı ziyaret etmelerini bekliyorum" dedi.

Kadınlar Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a desteklerinden dolayı çiçek ve el yapımı ahşap tepsi hediye ettiler.

Başkan Cabbar, açılıştan sonra pazardaki ürünleri inceleyerek pazarda bulunan yerel ürünlerden tattı, kadın satıcılarla ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Hanımeller Pazarı her onbeşgünde bir gün olmak kaydı ile Develi Belediyesi Elbiz Parkında vatandaşların ziyaretine açıktır.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma