Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
HAZIRAN 2018
Eğitim Bloklarında Son Durum
6 Ağustos 2015
951 kez okundu.

Erciyes Üniversitesine bağlı Develi Seyrani Kampüsündeki Eğitim bloklarının yapım çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Develili hayırsever iş adamlarımız tarafından dördüncüsü yaptırılan Karaca Eğitim Bloğunun kaba inşaatı bitmiş olup tesisat döşemeleri ve ince işçilikleri devam etmektedir. Karaca Eğitim Bloğunun iki ay içerisinde Erciyes Üniversitesine anahtar teslim edilmesi planlanmaktadır.

İlçemizin hayırsever Aksu Ailesi tarafından yaptırılan beşinci Aksu eğitim Bloğunun yapım çalışmalarında ise son katın betonu atılmış olup zeminden itibaren ise ince işçilik çalışmalarına başlanmıştır. Aksu Eğitim Bloğunun da üç ay içerisinde Erciyes Üniversitesine anahtarının teslim edilmesi planlanmaktadır.

Develili hayırsever hemşerimiz Fahri Mor tarafından yaptırılan 16 derslik Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin yapım çalışmaları da aynı hızda devam etmektedir. Su basman seviyesine gelinen inşaat yapımında perde betonlar dökülmüş olup, on gün içerisinde zemin katın betonu atılacaktır. Yapımı devam eden Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesinin 90 gün içerisinde kaba inşaatının bitmesi planlanmaktadır.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Develimiz için en büyük hedeflerimizden biri olan Seyrani Kampüsüne kavuşma noktasında hayırsever iş adamlarımızın da destekleriyle emin adımlarla ilerlemekteyiz. Dördüncü ve beşinci eğitim bloklarımız çok kısa aralıklarla tamamlanacak olup Seyrani Kampüsümüzün çehresini değiştirecektir. Yine yapım çalışması devam etmekte olan Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin tamamlanmasıyla da Develimiz farklı bir eğitim alanına ev sahipliği yapacaktır. Bu hususta özverilerinden dolayı hayırsever iş adamlarımıza tüm Develi halkı adına ve şahsım adına tekrar teşekkür ediyorum” diyerek çalışmalarla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
kayseri arçelik servisi