Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Develide Bilim Şenliği
29 Mayıs 2015
1385 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübitak arasında “Eğitimde İş Birliği” kapsamında ve Develi Belediyesinin katkılarıyla düzenlen Bilim Şenliği, Develi Çöten Mahallesi Hacı Kemal Kaman ilk-Orta Okulu ve Selçuk Maşlak Ortaokulu tarafından Develi Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Öğrencilerin çeşitli konularda; aylarca, sabırla ve gayretle yaptıkları araştırma sonuçlarının sergilendiği şenliğe, Hacı Kemal Kaman İlk-Ortaokulu Okul Müdürü Hüseyin Atalay ve Matematik Öğretmeni Recep Kırdağ’ın öncülüğünde 34 öğrenci 23 etkinlik sundu. Selçuk Maşlak Ortaokulu da Okul Müdürü Abdullah Kahraman ve proje koordinatörleri Mustafa Arslan Kaplan ve Ümit Höbek’in destekleriyle 15 gösteri deneyi sundu.

Projeyi koordine eden öğretmenler, “İmkanımız ve desteğimiz olduğu müddetçe inşallah bu tarz etkinlikleri her zaman yaparız. Okullarda işlenen dersler kadar öğrencilerin hayatları boyunca kullanacakları sosyal yetenek de önemlidir. Öğrencilerimiz bir çok insanın yapamadığı, farklı beceri ve yetenek isteyen aktiviteleri yaparak sosyal yönden gelişiyorlar. Böylece yabancı kişilerin karşısında çok daha rahat konuşabiliyorlar. Bu bilim şenliğini yaparken destek olan herkese çok teşekkür ederiz” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma