Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
MAYıS 2018
Hıdırellez Coşkuyla Kutlandı
10 Mayıs 2015
1397 kez okundu.

Develi Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve gelenekselleşen Hıdırellez Şenlikleri Yukarı Develi Mahallesi’nde yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı.

10 Mayıs sabah 10:00’da başlayan programa şehir içinden ve dışından pek çok davetli katıldı. İstanbul Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, Ak Parti Milletvekili Adayları Mehmet Özhaseki ve hemşerimiz Halil Ergen, İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, İstanbul Genç Develililer Derneği Başkanı Mustafa Ağca, İlçe protokolü, KAYDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Dernekleri Başkanları, temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri ve Develi halkının yoğun katılımında gerçekleşen program folklor ekibinin gösterisiyle başladı.

Programda ilk sözü, programa ev sahipliği yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar aldı. Başkan Cabbar Hıdırellez gününün mahiyetine dair açıklamalar yaptıktan sonra Develi Belediyesinin bir yılda yaptığı hizmetleri anlattı. Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla alt yapı sorununun en kısa sürede tamamlayacağını vurgulayan Başkan Cabbar “Tüm bu proje ve hizmetlerin yanı sıra, uyguladığımız mali politikalarla toplam borcumuzun yarısını da ödemiş bulunuyoruz. İnşallah en kısa zamanda borçsuz ve sorunsuz bir Belediye olarak olabildiğine halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarımızı güçlendireceğiz” müjdesini verdi. Başkan Cabbar ayrıca anneler günü olması münasebetiyle bütün annelerin günün kutladı ve onların baş tacı olduğunu vurguladı Başkan Cabbar’dan sonra sözü Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki aldı. Anneler Günü olması münasebetiyle İslam’ın ve Batı Medeniyetinin kadın tasavvuru arasında kıyaslama yaparak sözlerine başlayan Özhaseki sonrasında İslam’ın kadını ve anneyi ne yüce mertebelere getirdiğini belirtti. Programda konuşma yapan hemşerimiz ve Milletvekili adayı Halil Ergen ise Hıdırellez gününün bolluk-bereketi ve kardeşliği sembolize ettiğine belirterek, bu birlik ve beraberlik duygusunun her daim bu topraklarda diri tutulması gerektiğine vurgu yaptı. Ergen, “Develili olarak yapılacak olan yatırımlarda Develi’den gelen ve Develi’yi ilgilendiren projelerde her daim destekçi olduğunu ve bundan sonrada olmaya artarak devam edeceğini” belirtti. İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı ve hemşerimiz Osman Develioğlu ise konuşmasında Hıdırellez Gününde memlekette olmanın heyecanı ve sevincini yaşadığını belirterek İstanbul’daki çalışmalarından bahsetti. İstanbul’daki Develililerin her birinin bir Develi sevdalısı olduğu mesajını verdi. Programda son konuşmayı ise İstanbul Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit yaptı. Anneler Günü tebrikiyle konuşmasına başlayan Yiğit, sonrasında son yıllarda uygulanan Tarım politikalarından bahsederek gelinen durumu istatistiki bilgilerle destekledi. Programın sonunda Başkan Cabbar tekrar söz alarak “Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum; özellikle davetimize icabet ederek bizi yalnız bırakmayıp İstanbul’dan aramıza katılan bütün hemşerilerimize tekrardan hoş geldiniz safalar getirdiniz” diyerek program sonrası duygularını dile getirdi. Türk Tasavvuf Musikisi dinletisi sonrasında program Develi Belediyesinin etli pilav, tatlı ve ayrandan oluşan yemek ikramı ile sona erdi.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör