13°C Develi'de Nihat Hatipoğlu Rüzgarı Esti, Develi Belediyesi
Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
13°C
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
KASıM 2018
Develi'de Nihat Hatipoğlu Rüzgarı Esti
2 Kasım 2018
123 kez okundu.

Develi Belediyesi tarafından organize edilen “Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile En-Nezir (S.A.V) söyleşi” programı gerçekleşti. Mustafa Aksu Kültür Merkezinde gerçekleşen programda İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu izlemeye gelenler adeta salonu doldurup taşırdı.

Akşamki söyleşi öncesinde Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen Hatipoğlu İslam’ın kadına verdiği değerler ve yetkiler üzerine bir söyleşi gerçekleştirdikten sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Yatsı namazı sonrasında salonu dolduran Develililere hitap eden Hatipoğlu Peygamber Efendimizin (S.A.V)’ın hayatından çarpıcı kesitler anlattı. Olanca kalabalığa rağmen salondakiler tarafından pür dikkat dinlenen Hatipoğlu “Çağımızın ve bütün çağların sıkıntılarından kurtulabilmemiz için alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesini takip etmek zorundayız” mesajını vurguladı. Konuşmasının sonunda dinleyicilerin sorularını da cevaplandıran Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu böylesi bir organizasyonu tertip eden Başkan Cabbar’a teşekkürlerini iletti.

Programın sonunda Nihat Hatipoğlu’na Türk Bayrağı ve kilim hediye eden Başkan Cabbar “Bu gece hocamızı Develi’de ağırlamaktan büyük bahtiyarlık duyduk. Sevgili Peygamberimizin uyarıcı vasfını merkeze alarak kendine has anlatımıyla derin bilgisinden istifade ettiğimiz kıymetli hocamızı yine misafir etmek isteriz. Teşrif ettiği için kendisine ve davetimize icabet eden siz kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi. Hatipoğlu ile hatıra fotoğrafı çektiren Develililer Başkan Cabbar’a da böylesi güzel bir program düzenlediği için teşekkürlerini iletti.Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör