Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
HAZIRAN 2018
Detok'da Teknik Planlamaya Geçiş ve Bilimsel Kitap Takdim Töreni Yapıldı
15 Nisan 2015
1054 kez okundu.

Develi Turizm Odaklı Kalkınma Planı (DETOK) Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün katılımıyla Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Teknik Planlamaya Geçiş ve hazırlanan bilimsel kitabın takdim töreni yapıldı.

Vali Düzgün’ün yanı sıra civar ilçelerin kaymakam ve belediye başkanlarının da katıldığı törende Vali Düzgün halk oyunları eşliğinde karşılandı. Törende ilk sözü ev sahibi olarak Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar aldı. Develi’nin tarihi ve sosyo kültürel birikimlerine değinerek söze başlayan Başkan Cabbar “Detok projesi OYKA Grubunun koordinatörlüğünde ilerleyen alanında ilk ve tek projedir. Develinin sahip olduğu somut ve somut olmayan tüm değer ve kaynaklarını ekonomiye kazandırmayı hedefleyen sürdürülebilir nitelikli, proje bazlı ve uygulamaya yönelik bir planlama çalışmasıdır” diyerek projenin ikinci aşamasına gelinmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bütün akademisyen ve uzmanlara teşekkürlerini iletti. Develi Kaymakamı Enver Ünlü ise konuşmasında Detok projelerinin hayata geçirilmesi durumunda Develi’nin çehresinin baştan ayağa değişeceğine ve dolayısıyla göç veren bir Develi değil göç alan bir Develi haline dönüşeceğine değindi. Son sözü alan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, geçen hafta Başkan Cabbar’ın ve Oyka Grup uzmanlarının kendisini ziyaret ettiğini ve turizm odaklı bir kalkınma projesi olduğu için törenin Turizm Haftasında yapılmasının isabetli olacağına değinerek sözlerine başladı. Vali Düzgün “Turistik yerlerde en önemli görev o bölgede yaşayan insanımıza düşmektedir. Çünkü yaşadığı yeri bilmeyen ve iyi tanımayan insanlar o bölgenin tanıtımına olumsuz bir etki yapacaklardır. O yüzden evvela bu bölge insanının civarı çok iyi bilip her birinin dışarıdan gelen misafirlere rehberlik yapacak seviyede olması gerekmektedir” diyerek herkesin nasıl bir sorumluluk alamsı gerektiğine vurgu yaptı. Vali Düzgün’ün konuşmasının ardından OYKA Grubu Genel Koordinatörü Doç. Dr. Birol Akgül, Detok projesi kapsamında bu zamana kadar ve bundan sonrası için yapılacak çalışmalardan bahsetti. Hazırlanan bilimsel kitabın tanıtımını slaytlar eşliğinde anlatan Akgül, “11 farklı alanda 51 uzman tarafından hazırlanan ve toplamda 221’i bulan projelerle Develi bizi her daim heyecanlandırdı ve heyecanlandırmaya da devam ediyor. İnşallah bizlerin ve sizlerin gayretiyle ikinci aşamayı da geçtikten sonra son aşamada artık projeler tek tek faaliyete geçecektir” dedi.

Törenin sonunda projede görev alan akademisyenlere başta Vali Düzgün olmak üzere protokol üyelerince teşekkür belgesi takdim edildi ve sonrasında aile fotoğrafı çekildi. Törenin sonunda Başkan Cabbar başta Vali Düzgün ve diğer protokol üyelerini makamında ağırlayarak onlara Develi’nin yöresel lezzetlerinden ikramda bulundu ve Vali Düzgün’e Develi tablosu armağan etti. Başkan Cabbar nezaketinden ve katılımından dolayı Vali Düzgün’e teşekkürlerini ilettikten sonra Vali Düzgün de “Bugün hem hayırlı bir tören gerçekleştirdik hem de sıcak ve samimi bir ev sahipliği gördük, Detok projesi başta olmak üzere bütün çalışmalarınızda başarılar dilerim” karşılığında bulundu

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
kayseri arçelik servisi