Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
EKIM 2018
Develi'de Filistin'deki Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
15 Mayıs 2018
133 kez okundu.

ABD'nin, Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini başkent ilan ettiği Kudüs'e taşıması sonrasında vatanlarını ve mübarek belde Kudüs’ü savunmak için eylem yapan Filistinlilere saldıran işgalci devlet İsrail’in 60 Müslümanı şehit etmesine ülkemizin her şehrinden tepki çığ gibi büyüyor.

Diplomatik seviyede gerekli bütün yaptırımların yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek ve şehit olan Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılmak için yurdumuzun dört bir tarafı tek ses oldu. Bugün ülke genelinde uygulanan gıyabi cenaze namazı ve İsraili telin programına Develi’de güçlü ses verdi. Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve çok sayıda Develili öğle namazının ardından Cumhuriyet Meydanında birleşerek şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Diyanet İşleri Başkanlığının son gelişmelerle ilgili basın açıklamasını okuyan İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak daha sonra imam olarak Develililere gıyabi cenaze namazını kıldırdı.

Yaşanan bu hadiselerden dolayı derin üzüntü hissettiğini belirten Başkan Cabbar “Rahmet ve mağfiret ayı Mübarek Ramazan arefesinde katil İsrail Devletinin zulmüne sessiz kalmamak ve oradaki kardeşlerimize sahip çıkmak, yanlarında olduğumuzu bildirmek adına burada bulunuyoruz. Rabbim bu mübarek Ramazan ayı hürmetine bizlere güçlü bir ümmet olma şuuru versin. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızın bu dik duruşu ve girişimleriyle Rabbimizin de inayeti ve yardımıyla oradaki zulmün tez zamanda son bulmasını niyaz ediyorum” dedi.Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör