Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
HAZIRAN 2018
Develi İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Nevruz Kutlamaları
24 Mart 2015
1507 kez okundu.

Develi İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ve Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan nevruz programına, Develi Kaymakamı Enver Ünlü, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Garnizon Komutanı Erdoğan Mutlu, Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayıp okul Müdürü Ziya Kılıç’ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Programda öğrenciler tarafından nevruzla ilgili şiirlerin okunması, öğrencilerin halk oyunları gösterisi, öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalar, protokol tarafından canlandırılan demir dövme ve nevruz ateşi üzerinden atlama ile devam eden program, yarışmalarda başarı sağlayan öğrencilere ödüllerin takdim edilmesiyle son buldu.

Develi Belediye Başkanı Sayın Mehmet Cabbar; “Kültürümüzün bize mirası olan nevruz Türklerin Ergenekon'dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Develi Belediyesi olarak 25-26 Mart tarihlerinde Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Develi Kaymakamlığımızla İlçemizde Türk Cumhuriyetlerden katılacak olan sanatçılarla Nevruz Programı yapacağız. 25 Martta Sindelhöyük Mahallesinde ve 26 Martta Cumhuriyet meydanında program yapılacaktır. Kardeşlik ve Dostluk bayramı olarak kutlayacağımız Nevruza tüm Develilileri davet ediyoruz” dedi.
Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
kayseri arçelik servisi