Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
HAZIRAN 2018
Develi Depreminin 75. Yılı Anılıd
23 Şubat 2015
1199 kez okundu.

1940 yılında Develi’de meydana gelen depremin 75. Yıl anısına İstanbul’da bir konferans yapıldı. Konferans, İstanbul Üniversitesi, Bahçelievler Belediyesi, Develi Belediyesi, Mimar ve Mühendisler Grubu, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası, Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü ve Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği işbirliğiyle 21 Şubat 2015 Cumartesi gününde Bahçelievler Belediyesi’nin tahsis ettiği Necip Fazıl Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konferansa alanında uzman birçok akademisyenle beraber Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve kardeş şehrimiz İstanbul Bahçelievler’in Belediye Başkanı Osman Develioğlu da katıldı. Başkan Cabbar, katılımcılara “Develi’nin Deprem Odaklı Yerel Yönetim Vizyonu” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Anadolu'nun unutulan bir depremi olan Develi Depremi ve bu depremde can veren şehitler anıldı. Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Soysallı-Çayırözü Mahalleleri arasındaki Büğüleyen Mevkiine 1940 Develi Depremi Anıtı yapılacağını belirtti. Konferans sonunda katılımcılara katılım sertifikası takdim edildi.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
kayseri arçelik servisi