Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
MAYıS 2018
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mustafa Çelik Seçildi
15 Şubat 2015
1251 kez okundu.

"Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Mehmet Özhaseki'nin istifasından boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i seçti.

"Mehmet Özhaseki'nin milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle Büyükşenhir Belediye Başkanlığından istifa etmesi üzerine bugün Büyükşehir Belediye Meclisi'nde toplanan 69 üyeden 68'i oy kullandı. Ak Parti Kocasinan Meclis Üyesi Ahmet Tahir Gül bir yakınının rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadı ve oy kullanamadı. Ak Partili üyeler Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i, MHP'li üyeler ise Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş'ı aday gösterdi. Yapılan oylama sonucu Ak Partili Mustafa Çelik 48 oyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Diğer aday Ataş ise 19 oy aldı.

Seçimden sonra açıklama yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Sayın Mehmet Özhaseki’nin milletvekilliği seçimlerinden dolayı istifa etmesinin ardından seçilen kıymetli dava arkadaşım ve ağabeyim Mustafa Çelik’e yeni görevinde başarılar diliyor; Develimiz, Kayserimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kendisine devredilen hizmet emanetini layıkıyla yerine getirmesi için Allah’tan yardımlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör