Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
NISAN 2018
Bakan Veysel EROĞLU Develi'de Tesis açtı.
24 Temmuz 2014
1284 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı kapsamında Kayseri’de düzenlenecek olan 14 tesisin temel atma töreninin ilki 23 Temmuz 2014 Çarşamba Günü Develi Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun teşrifleriyle yapılana açılışa İlçemiz halkının ilgisi de yoğun oldu. Develi Ovası Sol Sahil Sulamaları Tesisi’nini açılışını yapan Bakan Eroğlu, programdan önce Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’la alandaki Develi halkını selamlayıp hasbihal etti, istek ve şikayetlerini dinleyip not ettirdi. Temel atma töreni Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı’nın Kayseri de yapılacak olan bu çalışmaların mahiyetini anlatan ve tanıtan konuşmasıyla başladı. Daha sonra Kayseri Valisi Orhan Düzgün bir konuşma yaptı. Vali Düzgün konuşmasında “İstatistikler Kayseri’ye en çok hizmet getiren Bakanlığın Orman ve Su İşleri Bakanlığı olduğunu bize göstermektedir” vurgusunu yaptı. Son konuşmacı olarak Bakan Eroğlu söz aldı. Bakan Eroğlu konuşmasına uzun bir selamlama ile başladı.177.800 dekar arazinin sulamasını sağlayacak olan bu tesisisin zirai açıdan Devel’ye getireceği kazanımlardan bahseden Bakan Eroğlu daha sonra 12 yıllık Ak Parti iktidarı süresince Kayseri ve İlçelerine yapılan yardımları özetle anlattı. “Develililer size Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim ve sizden 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için gümbür gümbür sandığa gitmenizi istiyorum” sözleri alandaki dinleyicileri heyecanlandırdı. Plaket takdimlerini sevmediğini ve istemediğini belirten Bakan Eroğlu, Başkan Cabbar’ın isteğini geri çevirmeyerek “Yeni ve çalışkan başkanımızın bu talebini geri çevirmeyelim” diyerek plaketi kabul etti.

İftar zamanının yaklaşmasından dolayı açılışa geçildi ve açılıştan sonra Bakan Eroğlu Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın ev sahipliğinde alandaki dinleyicilerle birlikte iftara geçti. İftar yemeğinden sonra da bir müddet Develi halkıyla sohbet edip sıkıntılarını dinleyen Bakan Eroğlu diğer programların da kendisini beklediğini söyleyerek ilçemizden ayrıldı.
Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör
pastırma