Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
MAYıS 2018
Yeni Tarım Binasının Temel Atma Töreninde Develililer Tek Yürek Oldu
1 Nisan 2017
672 kez okundu.

Eski yerine modern bir şekilde yeniden yapılacak olan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Hizmet Binasının açılış töreni hemşerimiz AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu’nun teşrifi ve Develi dışında hizmet gösteren Develi derneklerinin de katılımıyla, coşkulu bir şekilde yapıldı.

İstanbulda faaliyet gösteren Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneği, Kay-Der, Tüm Kayder ve Genç Develililer Derneği, Ankarada faaliyet gösteren Develililer Derneği ve Kayseri’de faaliyet gösteren Develiler Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanları ve üyeleri ile birlikte Develinin gelişimine katkı sağlayan iş adamları ile birlikte açılış öncesinde kahvaltıda bir araya gelen vekil Dedeoğlu ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, yapılacak olan hizmetler hakkında istişarelerde bulundu. Develi’ye olan vefa borçlarını ödemek adına sürekli yatırımlarda bulunan iş adamlarına teşekkürlerini ileten Başkan Cabbar bu birlikteliğin daim olması dileğinde bulundu.

Hep birlikte temel atma töreni alanına geçen heyet güçlü bir birliktelik tablosu sergiledi. İlk konuşmayı yapan Kayseri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan, Develi’ye bu hizmetin yapılmasında emeği geçen vekil Dedeoğlu’na teşekkürlerini ileterek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Develiye yakışır bir hizmet binasının yapılacağını belirten Başkan Cabbar ise “Memleketlerine gelerek bu güçlü birlikteliğe katkı sunan şehir dışından gelmiş tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. İnşallah bu güçlü birlikteliğimiz sayesinde Develimize çok önemli yatırımlar ve hizmetler kazandıracağız. Bu tablonun baş mimarı olan vekilimiz, ağabeyimiz Sami Dedeoğlu’na şahsım ve tüm hemşerilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Daha öncesinde sekiz farklı ilçede görev yaptığını fakat bu güçlü birlikteliği başka bir ilçede göremediğini belirterek konuşmalarına başlayan Develi Kaymakamı Murat Duru “Huzur kenti olan Develimizin önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Hemşerilerimizin daha kaliteli hizmet göreceği bu hizmet binasının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Programda son konuşmayı vekil Dedeoğlu yaparak mevcut Devlet yatırımları hakkında özet bilgiler verdi. 1 Kasım seçimlerinde gösterilen birlikteliğin güçlenerek devam ettiğini belirten Dedeoğlu “Seçildiğimiz günden beridir gece gündüz demeden Develimiz için hizmet üretme gayretindeyiz. Bu hususta sürekli istişare halinde olduğumuz, Develi sevdalısı başkanımız Mehmet Cabbar’a da gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice temel atma ve açılış törenlerinde bir araya gelmek temennisiyle” diyerek konuşmalarına son verdi. Develi Müftüsü Zekeriya Koçak’ın duasına amin dedikten sonra kesilen kurban eşliğinde temel atma butonuna basıldı.

Temel atma töreninin ardından İlçemizde faaliyet gösteren Öksüt Madencilik’in Hatice Muammer Kocatürk Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine bağışta bulunduğu Mamografi cihazının açılışını yapan heyet, sonrasında şirket yetkilileri ile muhabbet etti. “Birçok hastalığın erken teşhis edilmesini sağlayan mamografi cihazını hastanemiz bünyesine kazandıran Öksüt Madencilik yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulunan Başkan Cabbar, Vekil Dedeoğlu başta olmak üzere Sağlık Hizmetleri Planlama Daire Başkanı Avşar Aslan, dernek yöneticileri ve hayırsever iş adamları ile birlikte Develi üzerine muhabbet etti.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör