Develi Belediyesi
Bizi sosyal medyada takip edin
AnasayfaSite Haritasıİletişim
Aşık Seyrani
Develi'de şu anda hava sıcaklığı
Duyurular
Sol Menü Alt
MAYıS 2018
Milli Ama Sporcudan Başkan Cabbar'a Ziyaret
3 Ekim 2016
824 kez okundu.

İlçemiz Çataloluk Mahallesinde doğup büyüyen B1 Görme Engelliler Milli Futbolcusu Abdullah Sümer isimli milli sporcumuz Develi Belediyesini ziyaret ederek, Rio’da düzenlenen Olimpiyatlarda 5. olmanın sevincini Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’la birlikte paylaştı.

Öncesinde İngiltere’de düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Rusya’yı 1-0 yenerek şampiyon olan ve olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Görme Engelliler Milli Futbol Takımı 8 ülkenin katıldığı olimpiyatlarda hemşerimiz Abdullah Sümer’in attığı golle 5. oldu. Milli takım bu sayede dünya genelindeki 43 milli takım arasında da 5.’liğe yükselmiş oldu. Türkiye tarihinde olimpiyatlardaki ilk golü atmanın sevincini yaşayan Develili milli sporcumuz Sümer, maddi manevi desteklerinden dolayı Başkan Cabbar’ı makamında ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

Başkan Cabbar “Kayseri’den yalnızca hemşerimiz Abdullah Sümer’in katıldığı Milli takımın bu başarısından dolayı Abdullah kardeşimizi ve diğer sporcularımızı tebrik ediyor, bizleri orada başarıyla temsil edip Develimizin ismini duyurduğu için de Abdullah kardeşimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bundan sonraki turnuvalarda da başarılarının katlanarak devam etmesini, ülkemizi ve Develimizi en iyi şekilde temsil etmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Duyuru ve Haber Arşivi
Faydalı Bağlantılar
Develi Kaymakamlığı
Develi Ticaret Odası
Develi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Develi İlçe Eğitim Müdürlüğü
Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Önemli Telefonlar
İletişim
Ulaşım : İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Telefon: 0 (352) 621 60 41
Çizgi
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2014 Web tasarım medyatör